close
تبلیغات در اینترنت
سایت خبری تحلیلی بورس و سهام - 316
دوست عزیزم به سایت خوش آمدی برای استفاده از مطالب انجمن و سایت باید عضو سایت باشید
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

تبلیغات

محل تبلیغات شما

درباره سایت

sibgraph.ir درباره
با سلام در این سایت در ساعات معاملات از ساعت 8:30 الی 12:30بصورت آنلاین در تلگرام سوالات بورسی و تحلیلی شما عزیزان هستیم. مطالب ارائه شده در اين سايت صرفاً منعکس کننده شنیده های بازار و بررسی های کارشناسان و تحليل گران بوده لذا تصیم گیری و انجام هر گونه خرید یا فروش بر اساس اطلاعات فوق بر عهده خود كاربران مي باشد و این سایت هرگونه مسئولیتی نسبت به سود و زیان احتمالی کاربران را از خود سلب می نماید. شايان ذكر است عضو شدن در سايت به منزله پذيرش شرايط فوق مي باشد. ارائه اطلاعات ، اخبار و تحليل بدون هرگونه خطا و بشكل كاملا درست و حتمي از عهده مديران و تحليلگران اين سايت و ساير سايتهاي تحليلي خارج است. اما تمام سعي و كوشش اين سايت رعايت كامل اصول حرفه اي در كليه مطالب و تحليلهاي خود است.کپی از مطالب فقط با اجازه کتبی مدیر سایت و با ذكر منبع مجاز است.
contact
Yahoo ID : Your ID
contact
Line ID : Your ID
contact
Telegram ID : Your ID

آمار سایت

کل مطالب : 3169
کل نظرات : 5606
تعداد اعضا : 4241
گوگل امروز : 4
گوگل دیروز : 8

قالب وبلاگ

تبلیغات

محل تبلیغات شما
کانال شما : telegram.me/channel

پیش بینی درامد هر سهم فولاد مبارکه در انتهای سال مالی 93-10 درصد کاهش یافته است

شرکت:  فولاد مبارکه

پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ (حسابرسی نشده)

 به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت فولاد مبارکه طی نامه شماره مورخ ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۳۶,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۷۲۵ ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد. 

پیش بینی درآمد و هزینه های سال ۱۳۹۲ بر اساس برنامه تولید و فروش محصولات شرکت و سایر عوامل (قیمتهای خرید و قیمتهای فروش ) انجام گردیده است .


خگستر برای پایان سال مالی 93 پیش بینی سود خود را 4با در صد افزایش اعلام نمود

 

شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را در اسفند ماه سال جاری با ۴ درصد افزایش نسبت به سال مالی جاری، معادل ۵۳۴ ریال اعلام کرده است.

شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را در اسفند ماه سال جاری با ۴ درصد افزایش نسبت به سال مالی جاری، معادل ۵۳۴ ریال اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را برای نخستین بار به مبلغ ۵۳۴ ریال اعلام کرده است. همچنین شرکت تاکنون پیش بینی تلفیقی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را اعلام نکرده است.

بر اساس این گزارش هیات مدیره این شرکت قصد دارد تقسیم میزان ۱۰ درصد از سود خالص را به مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی ۹۳ پیشنهاد کند.

“خگستر” پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۲ را در نخستین پیش بینی مبلغ ۵۱۲ ریال اعلام کرده بود که مطابق اطلاعیه منتشر شده اسفند ماه سال ۹۲ مبلغ ۵۱۴ ریال اعلام شده است.

لازم به ذکر است این شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی سال مالی ۹۲ را در تاریخ ۳۰ مهر ماه ۹۲ مبلغ ۱۸ریال اعلام کرده است که تا کنون اطلاعات جدیدی ارایه نشده است،

شایان ذکر است شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی سال مالی ۹۲ را در مهر ماه ۹۲ نیز مبلغ ۱۸ ریال اعلام کرده بود.

نوسانات شیر پاستوریزه پگاه اصفهان

شرکت شير پاستوريزه پگاه اصفهان با 8 میلیارد و 400 میلیون تومان سرمایه برای هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 مبلغ 373 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در دوره 9 ماهه موفق به تحقق 75 درصد از این مبلغ شده است.

 "غشصفا" که پیش از این عایدی خالص هر سهم ر سال مالی 92 را مبلغ 639 ریال اعلام کرده بود علت تعدیل منفی نزدیک 42 درصدی را افزايش بي رويه قيمت خريد شيرخام در منطقه جغرافيايي استان اصفهان و فضاي رقابتي شديد در عرضه و تقاضاي اين ماده اوليه تأثيرگذار در محاسبه بهاي تمام شده و ايجاد رقابت ناسالم توسط تعدادي از رقبا در زمينه جذب شيرخام، افزايش قيمت برخي از مواد اوليه کمکي و بسته بندي، وضعيت نامناسب کشش بازار فروش و اعطاي اشانتيون و تخفيفات بي رويه و خارج از عرف و همچنين فروش هاي اعتباري توسط ساير رقبا و تأثيرات ناشي از آن در کاهش فروش خالص شرکت اعلام نموده است.

شایان ذکر است این شرکت برای هر سهم در سال مالی 93 مبلغ 776 ریال سود خالص پیش بینی کرده و علت رشد 108 درصدی سودآوری در مقایسه با سال مالی قبل را تغيير در ترکيب فروش و توليد محصولات گزارش نموده است.

بانک انصار /پاسار گاد /و سرمایه گزارشات خوبی برای سال 93 ارایه کرده اند

 
بانک انصار با سرمایه 600 میلیارد تومانی برای هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 93 مبلغ 543 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با سال مالی قبل (مبلغ 433 ریال) افزایش 25 درصدی داشته است.

بانک پاسارگاد نیز با سرمایه 3 هزار میلیارد تومانی برای هر سهم در سال مالی 93 مبلغ 461 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با سال مالی قبل (مبلغ 380 ریال) افزایش 21 درصدی را به بازار گزارش کرده است.

بانک 400 میلیارد تومانی سرمایه هم بودجه سال مالی منتهی به 29 اسفند 93 را مبلغ 494 ریال اعلام کرده که نسبت به سال مالی قبل (مبلغ 404 ریال) افزایش 22 درصدی داشته است.

متولیان بازار سرمایه پاسخ دهند:

موجانتشار اولین پیش بینی بودجه سال مالی 93 شرکت ها در حالی در سامانه اطلاع رسانیکدال به راه افتاده که برخی مفروضات و متغیرهای اثرگذار بر سود هر سهم آنها درشرکت های فعال در گروه های یکسان با انحراف های زیادی همراه است.

بهگزارش بورس نیوز، انتشار اولین بودجه های برآوردی ناشران بورسی و فرابورسی درشرایطی است که دو نکته مهم موجود در این اطلاعات، نرخ ارز و قیمت مواد اولیه درهزینه بهای تمام شده تولیدات شرکت هاست.

اینانحراف زیاد اطلاعات میان دو مورد عنوان شده در حالی در بودجه بسیاری از شرکت هانسبت به یکدیگر مشاهده می شود که در شرایط کنونی بازار آزاد ارز نیز به ثبات نسبیرسیده و تغییرات قیمتی آن حتی طی روزهای متوالی زیر 10 تومان بوده است. حال آنکههم اکنون می توان به وضوح مشاهده کرد که بودجه برخی شرکت ها با فاصله زیادی نسبتبه محدوده کنونی نرخ ارز در بازار آزاد و نیز سایر شرکت های هم گروه آن در نظرگرفته شده است. اما معلوم نیست منطق این قبیل برآوردها چیست؟


کلک های اقای وارن بافت

 

آقای بافت تنها در کمپانی هایی سرمایه گذاری می کند که به نظرش از معیارهای مشخصی برخوردار هستند. وقتی هم که اوضاع طبق میلش پیش نرود یا منابع خارجی قواعد جدیدی برای سرمایه گذاری پیشنهاد کنند، اصلاً فشاری بر دوش خود حس نمی کند.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا 13 نکته از زبان وارن بافت -که گاه چند خط و گاه تنها یک تک جمله هستند- را با شما در میان بگذاریم.   
  

درس اول: در مراحل ضروری تلاش خود، سر وقت حاضر شوید


وقتی در میانه یک تلاش مهم هستید، مراحلی هستند که عبور از آنها تعیین کننده است. وارن بافت که اینک 82 ساله است، درباره به دست آوردن یک کمک هزینه تحصیلی در دوران نوجوانی اش می گوید: «من رفتم به آنجا و تنها کسی بودم که [سر وقت] آمده بود. 3 پروفسور [داور] آنجا بودند و مدام می خواستند که بیشتر صبر کنیم [تا بقیه هم بیایند]. من گفتم "نه،نه، قرارمان ساعت 3 بود." بنابراین بدون اینکه هیچ کاری بکنم، کمک هزینه را بُردم.»


نحوه به دست اوردن ناو سهم nav

کاربرد NAV هر سهم

مهم*ترین نکته آنست که قیمت سهام صندوق*های سرمایه*گذاری مشترک و یونیت*تراست مبتنی بر NAV هر سهم آنهاست. به عبارت دیگر قیمتی که سرمایه*گذاران برای خرید سهام شرکت*های مذکور می*پردازند برآوردی از NAV هر سهم به*علاوه حق*الزحمه صندوق است. همچنین قیمتی که سرمایه*گذاران در فروش هر سهم این گونه شرکت*ها دریافت می*نمایند معادل برآوردی از NAV هر سهم منهای حق*الزحمه صندوق می*باشد.
استفاده از NAV هر سهم
حال که از مفهوم NAV هر سهم تا حدودی آگاه شدیم در این بخش به این سوال پاسخ می*دهیم که آیا ارزش ذاتی سهام شرکت*های سرمایه*گذاری ایرانی را می*توان با محاسبه NAV هر سهم به دست آورد؟ پاسخ چندان دقیق نیست. ابتدا به موارد زیر توجه نمایید:

تبلیغات

محل تبلیغات شما

اطلاعات کاربری

نام کاربری :
رمز عبور :
محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما