close
تبلیغات در اینترنت
سایت خبری تحلیلی بورس و سهام - 316
loading...

سایت خبری تحلیلی بورس و سهام

اخبار بورس وسهام,تحلیل روزانه بورس,سیگنال خربد و فروش,تحلیل بنیادی,تحلیل تکنیکال

بورس تهران در حالی در 11 ماه امسال موفق شده است تا بازدهی 114 درصدی را نصیب سهامداران خود کند که در این مدت 23 صنعت بازدهی بیشتر از بورس تهران کسب کرده و در صدر جدول ایستادند. به گزارش ایسنا، سال رویایی بورس تهران با رشد 43 هزار واحدی شاخص در حالی رو به اتمام است که در این سال تمام صنایع حاضر در بورس بازدهی مثبتی کسب کرده و سهامداران بورسی به طور میانگین 114 درصد سود به‌دست آوردند. به این ترتیب در سال‌جاری غیر از سه صنعت، 35 صنعت بورسی بازدهی مثبتی به‌دست آورده و 23 صنعت بورس بازدهی بیشتر از شاخص بورس تهران کسب کردند.
در سویی دیگر، این اطلاعات نشان می‌دهد که از میان کل صنایع بورس، بازده 23 صنعت حتی بیش از میانگین بازده کل بازار سهام بوده است. افزون بر این، بیشتر سهامداران بورس تهران توانسته‌اند در یک‌سال گذشته حتی بازده بیشتری نسبت به میانگین بازده سرمایه‌گذاری در بورس به‌دست بیاورند. بر این اساس می‌توان گفت که دماسنج بازار سرمایه در 11 ماهه گذشته رشد اعجاب‌انگیز 43 هزار واحدی را تجربه کرده و بازدهی 114 درصدی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آورده و با این اتفاق در صدر سایر بازارها ایستاد. همچنین براساس اطلاعات مالی صنایع و شرکت‌های بورس، بازده بلندمدت سرمایه‌گذاری در بورس همچنان سودآور‌تر از هر بازاری است و سرمایه‌گذارانی که طی یک‌سال گذشته همراه بورس بودند سودهای خوبی به دست آوردند.

شرکت:  فولاد مبارکه

پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ (حسابرسی نشده)

 به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت فولاد مبارکه طی نامه شماره مورخ ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۳۶,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۷۲۵ ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد. 

پیش بینی درآمد و هزینه های سال ۱۳۹۲ بر اساس برنامه تولید و فروش محصولات شرکت و سایر عوامل (قیمتهای خرید و قیمتهای فروش ) انجام گردیده است .

 

شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را در اسفند ماه سال جاری با ۴ درصد افزایش نسبت به سال مالی جاری، معادل ۵۳۴ ریال اعلام کرده است.

شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را در اسفند ماه سال جاری با ۴ درصد افزایش نسبت به سال مالی جاری، معادل ۵۳۴ ریال اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را برای نخستین بار به مبلغ ۵۳۴ ریال اعلام کرده است. همچنین شرکت تاکنون پیش بینی تلفیقی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را اعلام نکرده است.

بر اساس این گزارش هیات مدیره این شرکت قصد دارد تقسیم میزان ۱۰ درصد از سود خالص را به مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی ۹۳ پیشنهاد کند.

“خگستر” پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۲ را در نخستین پیش بینی مبلغ ۵۱۲ ریال اعلام کرده بود که مطابق اطلاعیه منتشر شده اسفند ماه سال ۹۲ مبلغ ۵۱۴ ریال اعلام شده است.

لازم به ذکر است این شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی سال مالی ۹۲ را در تاریخ ۳۰ مهر ماه ۹۲ مبلغ ۱۸ریال اعلام کرده است که تا کنون اطلاعات جدیدی ارایه نشده است،

شایان ذکر است شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی سال مالی ۹۲ را در مهر ماه ۹۲ نیز مبلغ ۱۸ ریال اعلام کرده بود.

شرکت شير پاستوريزه پگاه اصفهان با 8 میلیارد و 400 میلیون تومان سرمایه برای هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 مبلغ 373 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در دوره 9 ماهه موفق به تحقق 75 درصد از این مبلغ شده است.

 "غشصفا" که پیش از این عایدی خالص هر سهم ر سال مالی 92 را مبلغ 639 ریال اعلام کرده بود علت تعدیل منفی نزدیک 42 درصدی را افزايش بي رويه قيمت خريد شيرخام در منطقه جغرافيايي استان اصفهان و فضاي رقابتي شديد در عرضه و تقاضاي اين ماده اوليه تأثيرگذار در محاسبه بهاي تمام شده و ايجاد رقابت ناسالم توسط تعدادي از رقبا در زمينه جذب شيرخام، افزايش قيمت برخي از مواد اوليه کمکي و بسته بندي، وضعيت نامناسب کشش بازار فروش و اعطاي اشانتيون و تخفيفات بي رويه و خارج از عرف و همچنين فروش هاي اعتباري توسط ساير رقبا و تأثيرات ناشي از آن در کاهش فروش خالص شرکت اعلام نموده است.

شایان ذکر است این شرکت برای هر سهم در سال مالی 93 مبلغ 776 ریال سود خالص پیش بینی کرده و علت رشد 108 درصدی سودآوری در مقایسه با سال مالی قبل را تغيير در ترکيب فروش و توليد محصولات گزارش نموده است.

 
بانک انصار با سرمایه 600 میلیارد تومانی برای هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 93 مبلغ 543 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با سال مالی قبل (مبلغ 433 ریال) افزایش 25 درصدی داشته است.

بانک پاسارگاد نیز با سرمایه 3 هزار میلیارد تومانی برای هر سهم در سال مالی 93 مبلغ 461 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با سال مالی قبل (مبلغ 380 ریال) افزایش 21 درصدی را به بازار گزارش کرده است.

بانک 400 میلیارد تومانی سرمایه هم بودجه سال مالی منتهی به 29 اسفند 93 را مبلغ 494 ریال اعلام کرده که نسبت به سال مالی قبل (مبلغ 404 ریال) افزایش 22 درصدی داشته است.

موجانتشار اولین پیش بینی بودجه سال مالی 93 شرکت ها در حالی در سامانه اطلاع رسانیکدال به راه افتاده که برخی مفروضات و متغیرهای اثرگذار بر سود هر سهم آنها درشرکت های فعال در گروه های یکسان با انحراف های زیادی همراه است.

بهگزارش بورس نیوز، انتشار اولین بودجه های برآوردی ناشران بورسی و فرابورسی درشرایطی است که دو نکته مهم موجود در این اطلاعات، نرخ ارز و قیمت مواد اولیه درهزینه بهای تمام شده تولیدات شرکت هاست.

اینانحراف زیاد اطلاعات میان دو مورد عنوان شده در حالی در بودجه بسیاری از شرکت هانسبت به یکدیگر مشاهده می شود که در شرایط کنونی بازار آزاد ارز نیز به ثبات نسبیرسیده و تغییرات قیمتی آن حتی طی روزهای متوالی زیر 10 تومان بوده است. حال آنکههم اکنون می توان به وضوح مشاهده کرد که بودجه برخی شرکت ها با فاصله زیادی نسبتبه محدوده کنونی نرخ ارز در بازار آزاد و نیز سایر شرکت های هم گروه آن در نظرگرفته شده است. اما معلوم نیست منطق این قبیل برآوردها چیست؟

 

آقای بافت تنها در کمپانی هایی سرمایه گذاری می کند که به نظرش از معیارهای مشخصی برخوردار هستند. وقتی هم که اوضاع طبق میلش پیش نرود یا منابع خارجی قواعد جدیدی برای سرمایه گذاری پیشنهاد کنند، اصلاً فشاری بر دوش خود حس نمی کند.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا 13 نکته از زبان وارن بافت -که گاه چند خط و گاه تنها یک تک جمله هستند- را با شما در میان بگذاریم.   
  

درس اول: در مراحل ضروری تلاش خود، سر وقت حاضر شوید


وقتی در میانه یک تلاش مهم هستید، مراحلی هستند که عبور از آنها تعیین کننده است. وارن بافت که اینک 82 ساله است، درباره به دست آوردن یک کمک هزینه تحصیلی در دوران نوجوانی اش می گوید: «من رفتم به آنجا و تنها کسی بودم که [سر وقت] آمده بود. 3 پروفسور [داور] آنجا بودند و مدام می خواستند که بیشتر صبر کنیم [تا بقیه هم بیایند]. من گفتم "نه،نه، قرارمان ساعت 3 بود." بنابراین بدون اینکه هیچ کاری بکنم، کمک هزینه را بُردم.»

تعداد صفحات : 317

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
با سلام در این سایت در ساعات معاملات از ساعت 8:30 الی 12:30بصورت آنلاین در تلگرام سوالات بورسی و تحلیلی شما عزیزان هستیم. مطالب ارائه شده در اين سايت صرفاً منعکس کننده شنیده های بازار و بررسی های کارشناسان و تحليل گران بوده لذا تصیم گیری و انجام هر گونه خرید یا فروش بر اساس اطلاعات فوق بر عهده خود كاربران مي باشد و این سایت هرگونه مسئولیتی نسبت به سود و زیان احتمالی کاربران را از خود سلب می نماید. شايان ذكر است عضو شدن در سايت به منزله پذيرش شرايط فوق مي باشد. ارائه اطلاعات ، اخبار و تحليل بدون هرگونه خطا و بشكل كاملا درست و حتمي از عهده مديران و تحليلگران اين سايت و ساير سايتهاي تحليلي خارج است. اما تمام سعي و كوشش اين سايت رعايت كامل اصول حرفه اي در كليه مطالب و تحليلهاي خود است.کپی از مطالب فقط با اجازه کتبی مدیر سایت و با ذكر منبع مجاز است.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 3170
 • کل نظرات : 5607
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 4258
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 8
 • بازدید امروز : 36
 • باردید دیروز : 12
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 48
 • بازدید ماه : 299
 • بازدید سال : 2,573
 • بازدید کلی : 1,481,201