close
تبلیغات در اینترنت
مهمترین اخبار بازار امروز
loading...

سایت خبری تحلیلی بورس و سهام

اخرین و داغترین اخبار و شنیده های موثر بر بورس رئیس بانک مرکزی   تماس تلفنی رئیس جمهور با رئیس بانک مرکزی و عصبانیت روحانی به سیف!♦️پس از انتشار اظهارت رئیس کل بانک مرکزی در مورد بدعهدی آمریکایی در توافق هسته ای و اذعان وی به اینکه گشایشی در روابط بانکی ایران به وجود نیامده است، شنیده شده که روحانی در تماسی تلفنی او را مواخذه کرده است.♦️برخی اطرافیان روحانی از احتمال عزل وی در روزهای آینده خبر می دهند اما برخی دیگر از منابع خبری اعلام کرده اند که رئیس جمهور سیف را مکلف به اصلاح…

اخرین و داغترین اخبار و شنیده های موثر بر بورس


رئیس بانک مرکزی

 

تماس تلفنی رئیس جمهور با رئیس بانک مرکزی و عصبانیت روحانی به سیف!♦️پس از انتشار اظهارت رئیس کل بانک مرکزی در مورد بدعهدی آمریکایی در توافق هسته ای و اذعان وی به اینکه گشایشی در روابط بانکی ایران به وجود نیامده است، شنیده شده که روحانی در تماسی تلفنی او را مواخذه کرده است.
♦️برخی اطرافیان روحانی از احتمال عزل وی در روزهای آینده خبر می دهند اما برخی دیگر از منابع خبری اعلام کرده اند که رئیس جمهور سیف را مکلف به اصلاح سخنانش البته بعد از نشست های یاد شده کرده است.

لکما

چندی پیش اخباری مبنی بر فروش بلوکی لکما توسط مسئولین آتیه دماوند به گوش می رسید که طرفین معامله پشت میز مذاکره برای این موضوع نشستند و خبرهایی از نزدیک شدن به فروش هم به گوش رسید. اما گویا قیمت های پیشنهادی از طرفین به نتیجه ای برای فروش نرسیده و این موضوع کنسل شده است.

فولاد

با افزایش صادرات فولاد، افزایش تعرفه واردات آن و همچنین جذب سرمایه گذاران خارجی انتظار رشد صنعت فولاد می رود. فولاد مبارکه اصفهان در روزهای آینده جلسه ای برای شفافیت وضعیت و راهکارهایی برای بهبود برگزار می کند.

کیسون

رئیس هیات مدیره شرکت کیسون آخرین وضعیت قراردادها و توافق‌های این شرکت را برای کسب سودآوری بیشتر تشریح کرد. مهندس انصاری با اشاره به توافق‌های صورت گرفته، تاکید کرد: با ایتالیایی‌ها، فرانسوی‌ها و ژاپنی‌ها توافق‌ها و مذاکرات خوبی صورت گرفته که امیدواریم منجر به عقد قرارداد با آنها شود. وی با اشاره به اینکه مذاکرات صورت گرفته با شرکت‌های بزرگ اروپایی و ژاپنی است، افزود: مجموع قراردادهای مورد مذاکره با این شرکت‌ها به میزان٣/ ۵ میلیارد دلار است که باید دید چه میزان از آن محقق خواهد شد، اما مذاکره با شرکت‌های بزرگ این حسن را دارد که آنها در حل مسائل بانکی و بیمه‌ای فی‌مابین کمک خوبی هستند.

حمل ونقلی ها و خودورئی ها

در سفر وزیر راه و شهرسازی به آلمان مذاکراتی در خصوص حضور شرکت‌های آلمانی در حمل و نقل و ترانزیت دریایی، مذاکره با فولکس واگن برای نوسازی کامیون‌های ایرانی و دیگر انواع حمل و نقل انجام شد.عباس آخوندی در دیدار با وزیر حمل و نقل آلمان با بیان اینکه دیدارهایی با مقامات زیمنس و ایرباس داشته‌ است، گفت: حضور زیمنس در ایران سابقه طولانی دارد و زمینه‌های تجاری بسیاری نیز در ایران وجود دارد. ما با زیمنس درباره فصل جدیدی از همکاری در زمینه حمل و نقل گفت‌وگو کرده‌ایم و می‌توانیم در زمینه جابه‌جایی و ترافیک مطالعاتی انجام دهیم.

لیزینگیها

رئیس هیات مدیره انجمن ملی لیزینگ ایران با بیان اینکه تصویب لیزینگ مسکن هنوز روی میز شورای پول و اعتبار است، گفت: لیزینگ‌ها با مشکل معوقات مواجه هستند.ابدالی با بیان اینکه تصویب لیزینگ مسکن هنوز روی میز شورای پول و اعتبار است، عنوان کرد: لیزینگ ها باید بتوانند واحدهای مسکونی را تامین مالی کنند تا این بخش از رکود خارج شود. بستته لیزینگ مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی آماده شد و توسط کانون لیزینگ به بانک مرکزی ارسال گردید و در حال حاضر در شورای پول و اعتبار در نوبت رسیدگی قرار دارد و در شورا متوقف شده است.

حتاید

شنیده ها حاکى از واگذارى بلوک سهام گروه اقتصادى مهر به سرمایه گذارى غدیر شنیده میشود .

شپلی

شنیده ها از سوپرایز سهامداران در مجمع دوشنبه این سهم با پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۶۰۰ درصدی می باشد! (۱۲۰۰ درصد از محل تجدید ارزیابی و ۴۰۰ درصد از محل آورده نقدی و مطالبات)

سوئیفت و تک نرخی شدن ارز

مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران هم در مورد برقرار نشدن سوئیفت و ال سی به ویژه برای فعالان بخش خصوصی این گونه توضیح داد: این موج رسانه ای که برخی به راه انداخته‌اند و می‌گویند سوئیفت هنوز باز نشده از بی‌اطلاعی افراد است چون سوئیفت تنها یک مسیر بود که بسته بود و باز شده است.
ترس بانک‌ها درجه یک از معامله با شرکت‌های ایرانی
وی تصریح کرد: بانک های درجه دو و سه خارجی به راحتی با ما کار می‌کنند و ال سی هم گشایش می‌یابد، اما بانک‌های بزرگ هنور مشکل دارند و علت آن فقط تحریم های مرتبط با مسائل هسته‌ای نیست، بلکه تحریم‌های اولیه آمریکا هم هست که از همان ابتدا یک سری افراد و شرکت‌های ایرادی را جزء لیست خود قرار دارند و اکنون تفکیک این لیست‌ها و کالاها برای بانک‌ها خارجی راحت نیست و می‌ترسند برای این افراد یا کالاها ال سی گشایش دهند.
وی به توافق بین آقای ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و جان کری برای تعیین کمیته‌های اشاره کرد که این کمیته بتواند نام شرکت‌ها و کالاهایی را که در تحریم‌های مختلف مشخص کنند.رئیس اتاق بازرگانی تهران همچنین در مورد استفاده از دلار در سیستم بانکی کشورمان هم گفت که ظاهرا قرار است با واسطه و از طریق کانال‌هایی استفاده از دلار در سیستم بانکی آزاد شود.
خوانساری همچنین در مورد تک نرخی شدن به صراحت گفت که اراده‌ای در دولتمردان برای این کار نمی‌بیند.

سنگ اهنی ها

آخرین قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد استرالیا در بازار واردات چین با افزایش قابل توجهی طی چند روز اخیر همراه شد. طبق آخرین آمار قیمت این نوع سنگ آهن در بازار واردات چین به ۶۰ دلار هر تن خشک سی اف آر رسیده است که بالاترین قیمت یک ماه اخیر بوده است. رشد قیمت فولاد و بازارهای فیوچرز، رونق بازارهای فولاد و تقاضای مواد اولیه علل اصلی این روند صعودی بودند.

قطعه سازان

نایب رییس هیات مدیره انجمن قطعه سازان گفت: وضعیت قطعه سازان درکمبود منابع مالی فرقی نکرده و همه آنها گرفتار دریافت بدهی های خوداز خودروسازان هستند.رضایی درباره طلب قطعه سازان از خودروسازان این طوربه همفکران می گوید: درباره رقم دقیق عدد طلب اختلاف وجود دارد زیرا قطعه سازان مدعی ۹ هزار میلیارد تومان طلب هستند درحالیکه خودروسازان این رقم را ۴ هزار میلیارد تومان می دانند.به گفته او، درشرایط حاضر قطعه سازان به دریافت این پول نیاز دارند درصورتیکه خودروسازان آنها را به بانکهای خصوصی معرفی می کنند و این بانکها نیز به دلیل کاهش نرخ سود بانکی در پرداخت این پول تعلل می کنند یا بخشی از پول را نزد خود نگه می دارند تا این چند درصد را جبران کنند.وی اضافه می کند: این درحالی است که قطعه سازان برای رسیدن به قراردادهای خارجی خود که تا چند سال آینده عملی می شود به این تزریق پول تازه نیاز دارندکه متاسفانه دردریافت این پول موانع بسیار است.

پالایشی ها

شنیده می شود پالایشگاه ها با توجه به بحث ارزتک نرخی وافزایش قیمت نفت درگزارشات ۳ماهه عملکرد بسیار خوبی خواهندداشت

 

 
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
با سلام در این سایت در ساعات معاملات از ساعت 8:30 الی 12:30بصورت آنلاین در تلگرام سوالات بورسی و تحلیلی شما عزیزان هستیم. مطالب ارائه شده در اين سايت صرفاً منعکس کننده شنیده های بازار و بررسی های کارشناسان و تحليل گران بوده لذا تصیم گیری و انجام هر گونه خرید یا فروش بر اساس اطلاعات فوق بر عهده خود كاربران مي باشد و این سایت هرگونه مسئولیتی نسبت به سود و زیان احتمالی کاربران را از خود سلب می نماید. شايان ذكر است عضو شدن در سايت به منزله پذيرش شرايط فوق مي باشد. ارائه اطلاعات ، اخبار و تحليل بدون هرگونه خطا و بشكل كاملا درست و حتمي از عهده مديران و تحليلگران اين سايت و ساير سايتهاي تحليلي خارج است. اما تمام سعي و كوشش اين سايت رعايت كامل اصول حرفه اي در كليه مطالب و تحليلهاي خود است. کپی از مطالب فقط با اجازه کتبی مدیر سایت و با ذكر منبع مجاز است.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 3170
 • کل نظرات : 5607
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 4263
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 8
 • بازدید امروز : 86
 • باردید دیروز : 10
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 96
 • بازدید ماه : 16,975
 • بازدید سال : 23,711
 • بازدید کلی : 1,500,512